Meiren

Meiren Engineering OÜ võitis Saksa majanduse auhinna Eestis 2014

Täna, 15. mail 2014 pälvis innovaatiline Eesti ettevõte Meiren Engineering OÜ Saksa majanduse auhinna konkursil Eestis esikoha. Auhinda annab Saksa-Balti Kaubanduskoda Eesti, Lätis, Leedus välja juba neljandat korda. Pidulikul auhinnatseremoonial Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis olid aukülalisteks majandusarengu asekantsler Ahti Kuningas ning Schleswig-Holsteini liidumaa Majandusministeeriumi kantsler Ralph Müller-Beck, kes andsid võitjale auhinna üle koos auhinna patrooni, Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christian Matthias Schlaga ning Saksa-Balti Kaubanduskoja Eesti president Edmund Smolarekiga.

Uuendusmeelsed ettevõtted reageerivad ärikeskkonna muutustele ja väljakutsetele julgelt ja loovalt. Seeläbi parandavad nad ettevõtte konkurentsivõimet, leides uute toodete ja teenustega uusi turge, võites juurde kliente ning olles samas töötajate jaoks atraktiivseks tööandjaks. Innovatsioon on kestva majandusarengu võtmeteguriks ning sellest lähtuvalt oli 2014. aastal Saksa-Balti Kaubanduskoja poolt välja antava Saksa majanduse auhinna teemaks “Innovatsioon”. Konkursist võttis osa 19 innovaatilist Eesti ettevõtet, kes on läbi oma uute ideede ja loovuse suutnud ellu rakendada uuenduslikke tooteid, teenuseid ja kontseptsioone. Žürii valis nende hulgast välja 6 finalisti, kes said võimaluse isiklikult oma uuenduslikke tooteid, teenuseid või turundusstrateegiaid žüriile tutvustada. Kõiki finaliste tutvustati ka tänasel pidulikul üritusel.

AHK auhinna finalistid

Saksa majanduse auhinna võitjaks Eestis valiti ettevõte Meiren Engineering OÜ. Tallinnas asuv ettevõte pakub Meiren Snow kaubamärgi all kõrgtehnoloogilisi terviklahendusi lume koristamiseks tänavatel ja maanteedel. Lisaks muudele patenteeritud lahendustele näitab Meireni innovaatilist tugevust lumesahk Next Generation MSPN 4604. Antud sahk paistab silma mitmete innovaatiliste elementide poolest, nt. harukordne parallelogramm, tänu millele saab sahka liigutada samaaegselt kõikidesse suundadesse, misläbi on võimalik teel olevatest takistustest mööduda ilma sõidusuunda muutmata. Koos külgsahaga on lume lükkamise töölaius 8,2 meetrit, mistõttu on suurtel maanteedel ühe sõidukiga võimalik ära teha kahe töö. Lisaks on võimalik läbi Meireni lahenduste vähendada teedel kasutatava soola ja killustiku hulka. Süsteemi on täiendatud digitaalse andmekogumissüsteemiga, mis võimaldab lumekoristusmasinaid ja neilt saadavat infot võimalikult optimaalselt kasutada.

2003. aastal asutatud Meiren Engineering OÜ kuulub täna oma lumekoristuslahendustega skandinaavia turuliidrite hulka. Seda seetõttu, et Meiren Snow lumesahad on eriti keerulistes ilmastikutingimustes väga usaldusväärsed ning ressursi efektiivsed. Edaspidi soovib Meiren Engineering suurendada oma müüki ka Saksa turule. Nii Rootsis kui Saksamaal pakub ettevõte hooldustöid ning omab varuosade ladu. Žürii jaoks said otsustavaks uudse saha suur kasutegur ja lumekoristuse efektiivsuse suurendamine, aga ka Meireni toodete tulevikupotentsiaal ja rahvusvaheline konkurentsivõime.

Saksa auhind

Saksa majanduse auhinnaga kaasneb rahaline preemia 5000 eurot ja klaasist trofee. Lisaks saab võitja osaleda 12. kuni 14. novembrini 2014 tasuta “Sümpoosiumil: sisseost ja logistika” Berliinis, mida korraldab Materjalimajanduse, Sisseostu ja Logistika Assotsiatsioon Saksamaal. Nii võitjad kui ka konkursi finalistid saavad aasta tasuta liikmelisust Saksa-Balti Kaubanduskojas.

Selle aasta finalistid olid (tähestikulises järjestuses):

  • Bikeep OÜ – www.bikeep.com (Turvaliste vargakindlate jalgrattaparklate arendamine ja tootmine)
  • Electroair OÜ – www.electroair.ee (Lennundusele suunatud elektriseadmete arendamine ja tootmine)
  • IoTStreetlight OÜ – www.cityntel.com (Tänavavalgustite targa juhtimise lahenduse tootmine)
  • Meiren Engineering OÜ – meiren.ee (Maanteede ja tänavate lumekoristusseadmete arendamine ja tootmine)
  • Scribicon OÜ – www.scribicon.com (Interaktiivsete ja uudsete õpilahenduste tootmine)
  • Starter ST OÜ – www.startergrupp.ee (Uue bioloogilise loomasööda säilitusaine välja töötamine ja tootmine)

Konkursi võitja väljaselgitamiseks kokku kutsutud žüriisse kuulusid järgmiste institutsioonide esindajad:  Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, EAS, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond, Germany Trade & Invest, Saksa-Balti Kaubanduskoda ning konkursi sponsorid.

Saksa majanduse auhinna Eestis senised võitjad:

  • Bole OÜ (2013)
  • Suwem AS (2011)
  • Asper Biotech AS (2009)

AHK auhinnagala 2014

suursaadik

publik

C-jam